8 listopada w Szkole Podstawowej w Ossolinie odbyły się eliminacje międzyszkolne Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Odkrywanie Lema”.

Jury pod kierunkiem ks. Wojciecha Zasady – literata, animatora kultury, twórcy teatrów amatorskich, w którym zasiadł również reprezentujący Starostwo Powiatowe w Sandomierzu Józef Żuk, wyłoniło dziesiątkę finalistów, którzy 15 listopada powalczą o konkursowe laury.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych do finału zakwalifikowani zostali: Jagoda Gruszecka i Michał Mucha ze Szkoły Podstawowej w Ossolinie oraz Kacper Forc i Krzysztof Klasura ze Szkoły Podstawowej w Bilczy.

W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych finalistami zostali: Klaudia Błońska ze Szkoły Podstawowej w Łukawie, Mateusz Łoboda z Zespołu Placówek Oświatowych w Chobrzanach oraz Apolonia Staszewska ze Szkoły Podstawowej w Ossolinie.

W kategorii szkół średnich do finału awansowali: Patryk Charymski z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Klaudia Opala z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu oraz Amelia Stawiarz z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

W finale uczestników oceniać będzie komisja po przewodnictwem wybitnego polskiego aktora Jerzego Bończaka.