15 listopada w naszej szkole odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Odkrywanie Lema”.

Konkursowemu jury przewodniczył wybitny polski aktor Jerzy Bończak, a wraz z nim uczestników oceniali Małgorzata Płaza-Skowron, redaktor „Tygodnika Nadwiślańskiego” oraz ks. Wojciech Zasada, ceniony poeta i animator kultury. Jurorzy wyłonili zwycięzców konkursu w każdej z trzech kategorii wiekowych. W najmłodszej – uczniów klas IV-VI szkół podstawowych tytuł laureata wywalczył Kacper Forc z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bilczy. W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych wygrała reprezentująca naszą placówkę Apolonia Staszewska, a w najstarszej grupie wiekowej – uczniów szkół średnich – zwyciężczynią okazała się Amelia Stawiarz z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Nagrody finalistom i laureatom wręczyli jurorzy oraz starosta sandomierski Marcin Piwnik. Gratulacje wszystkim uczestnikom złożyła również dyrektor naszej szkoły p. Iwona Staszewska.  Koordynatorem konkursu była p. Ilona Kosiarska. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków samorządu powiatu sandomierskiego.