Pasterka w Ossolinie

Utworzono: poniedziałek, 24, grudzień 2012

PasterkaPasterka24 grudnia, jak co roku w Kaplicy Betlejemskiej odbyła się uroczysta Pasterka, w której uczestniczyły tłumy wiernych, także spoza terenu gminy Klimontów.

Mszę św. poprzedziła inscenizacją przyjazdu i pokłonu Trzech Króli zorganizowana w tym roku przez Stowarzyszenie „Nasze dziedzictwo Ossolin”. Monarchowie przyjechali do szopki na wielbłądach. W trakcie liturgii kolędy śpiewał zespół Wiarus oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia do ogniska muzycznego działającego przy GOK w Klimontowie. Po Pasterce życzenia wszystkim zebranym złożył Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec oraz Sekretarz Gminy Piotr Lipiński. Tradycyjnie już odbył się także widowiskowy pokaz fajerwerków. Pasterkę uświetniła żywa szopka przygotowana przez mieszkańców okolicznych wsi. W trakcie uroczystości członkowie Stowarzyszenia „Nasze dziedzictwo Ossolin” zbierali datki na odnowienie obrazu znajdującego się w niszy ołtarzowej Kaplicy Betlejemskiej. Każdy, kto złożył ofiarę na ten cel, w formie podziękowania otrzymał widokówkę z zabytkami Ossolina, bądź kalendarzyk na 2013 rok. W trakcie inscenizacji przyjazdu Trzech Króli oraz w trakcie Pasterki kręcone były zdjęcia do filmu promocyjnego o Ossolinie, który przygotowuje Jakub Przybylski.

Przed Pasterką, na antenie TVP Kielce, wyemitowana została zapowiedź uroczystości. W telewizyjnym materiale wystąpili m.in. uczniowie naszej szkoły. Program można zobaczyć tu:

http://www.tvp.pl/kielce/informacyjne/informacje/wideo/23122012-godz-1830/9505712

zdjęcia Krzysztof Sajecki

Tuesday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.
stat4u