Bieg o Puchar Kanclerza

Utworzono: sobota, 07, lipiec 2018

W Ossolinie już po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Bieg Rycerski o Puchar Kanclerza Jerzego Ossolińskiego.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Nasze dziedzictwo Ossolin". Trasa biegu głównego liczyła dokładnie 6666 metrów. Zmierzyło się z nią blisko 40 uczestników. Musieli oni pokonać przygotowany dystans w nienajlepszych warunkach pogodowych, przy mocno padającym deszczu.
Najszybciej na mecie zameldował się Mariusz Turczyn (23.51 min.), drugi był Marcin Płaneta, a trzeci Tomasz Łeptuch. Wśród kobiet trzy najwyższe miejsca zajęły odpowiednio: Maria Barhanowska, Agata Wieczorek i Anna Starońska.
W kategorii nordic walking pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Tylutki, drugie Tamara Wiśniewska, a trzecie Jacek Wiśniewski.
Główna nagroda imprezy – weekendowy pobyt w Zakopanem dla dwóch osób została rozlosowana wśród wszystkich uczestników biegu. Wygrał ją Waldemar Sądel.