Adam recytował Reymonta

Utworzono: niedziela, 25, wrzesień 2016

Uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Ossolinie, Adam Nowakowski, wystąpił w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Mówimy Reymontem".
Konkurs odbył się w Stróżewie, w województwie mazowieckim i był częścią jubileuszowego, dwudziestego zlotu szkół noszących imię autora „Chłopów". W myśl regulaminu, uczestnikami recytatorskich zmagań mogą być jedynie uczniowie placówek, którym patronuje Władysław Reymont. Adam mógł zaprezentować się w konkursie, mimo, że nasza szkoła nie spełnia tego kryterium. Jego przepustką do Stróżewa był znakomity występ podczas finałowej odsłony Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 3 lipca w Ossolinie. Adam został zwycięzcą w swojej kategorii wiekowej i od kierującej pracami jury wybitnej aktorki Emilii Krakowskiej, otrzymał propozycję udziału w konkursie „Mówimy Reymontem".
W Stróżewie występy młodych recytatorów oceniała komisja, w której obok Emilii Krakowskiej zasiedli m.in. Kazimierz Chrapka – prezes Fundacji im. Wł. S. Reymonta w Toronto, aktor Tomasz Kozłowicz i Danuta Łaska, prezes Fundacji im. W. Reymonta w Lipcach Reymontowskich.
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Opiekunką Adama Nowakowskiego przygotowującą go do udziału w obu konkursach była polonistka, p. Ilona Kosiarska.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Ewie Dylewskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wł. S. Reymonta w Stróżewie, za gościnność i ciepłe przyjęcie.

Sunday the 22nd. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.
stat4u