Przybył Święty Mikołaj

Naszych najmłodszych uczniów odwiedził dziś św. Mikołaj wraz z asystującą mu Śnieżynką. Wyczekiwany gość przywiózł ogromny wór pełen słodkich prezentów, którymi obdarował dzieci. Zanim jednak Mikołaj zasiadł pod pięknie ubranym drzewkiem choinkowym, by wręczyć upominki, jego pomocnica zorganizowała dla maluchów wesołą zabawę z tańcami, przebierankami i konkursami.

O rycerstwie i rycerzach

5 grudnia gościliśmy w naszej szkole średniowiecznego rycerza. Nasz gość poprowadził żywą lekcję historii, opowiadał skąd się wywodzili rycerze, jak można było zostać rycerzem i czym się oni zajmowali. Demonstrował elementy walki rycerskiej, strojów, zbroi i narzędzi, którymi posługiwali się rycerze. Opowiadał też jak karano dawniej przestępców oraz do czego służyły dyby i pręgierz.

Nasza zabawa andrzejkowa

30 listopada w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Poprzedziły ją tradycyjne w tym dniu wróżby. Oraganizatorami andrzejek byli wychowawcy poszczególnych klas.

Wybory do Samorządu

6 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Decyzją głosujących uczniów przewodniczącą SU została ponownie Karolina Pawlik, zastępcą przewodniczącego Jakub Pawlik, a skarbnikiem samorządu Bartosz Mazur.

Gościliśmy marszałka województwa

Dziś gościliśmy w naszej szkole marszałka województwa świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa, który uczestniczył w uroczystym otwarciu wyremontowanej drogi powiatowej biegnącej przez Ossolin. Marszałek zwiedził także zabytkową Kaplicę Betlejemską, a następnie, wraz z towarzyszącymi osobami, odwiedził naszą placówkę, gdzie zapoznał się z realizowanymi przez nas inicjatywami.

Filip w gronie wyróżnionych

W Klimontowie odbył się II Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej pod hasłem "W pieśni historia zaklęta". Naszą szkołę reprezentowali w konkursie: Filip Pacholczak, który zaśpiewał piosenkę "Santa Maria", Jagoda Gruszecka z piosenką "Jedna chwila" oraz Apolonia Staszewska, która wykonała utwór "Modlitwa o wschodzie słońca". Decyzją jury Filip Pacholczak zdobył wyróznienie w swojej kategorii wiekowej. Dzieci przygotowała do występu Pani Anna Raczyńska. Organizatorem przeglądu było Klimontowskie Stowarzyszenie "Zawsze razem".

Święto Niepodległości 2017

Uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości odbyła się w naszej szkole 10 listopada. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pana Krzysztofa Dywana. 11 listopada delegacja SP w Ossolinie, jak co roku, uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

Na ratowanie nagrobków

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami - p. dyrektor Iwoną Staszewską, p. Dorotą Kitą, p. Anną Raczyńską i p. Iloną Kosiarską, uczestniczyli w kweście na cmentarzu parafialnym w Goźlicach. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie "Nasze dziedzictwo Ossolin". Zebrane w trakcie akcji pieniądze przeznaczane są na remont zabytkowych nagrobków. Goźlicka nekropolia należy do najstarszych na Sandomierszczyźnie. Powstała w 1811 roku. Zachowało się w jej obrębie ponad 50 cennych pomników, niektóre jeszcze z I połowy XIX wieku.

Dzień Edukacji Narodowej 2017

13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto pracowników oświaty połączone zostało z uroczystym ślubowaniem pierwszoklasistów. Pani dyrektor Iwona Staszewska pasowała na uczniów: Jagodę Gruszecką, Gabrielę Sowińską, Julię Wójcik i Oliwera Wróblewskiego. Składający ślubowanie uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Doroty Kity. Następnie wszyscy obecni mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu dzieci uczęszczających na kółko teatralne, którego opiekunką jest Pani Ilona Kosiarska.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczniemy 4 września. O godz. 10 odprawiona zostanie msza święta w Kaplicy Betlejemskiej, po zakończeniu której spotykamy się w budynku szkoły.

Śladami Nikifora

21 czerwca uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami i opiekunami, wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym pod hasłem "Śladami Nikifora". Celem wyjazdu było odwiedzenie miejsc związanych z Nikiforem Krynickim. Uczestnicy wycieczki spacerowali po deptaku w Krynicy gdzie tworzył i sprzedawał swoje obrazy słynny malarz prymitywista i gdzie dziś znajduje się jego pomnik. Dodatkową atrakcją wycieczki były wyjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej oraz wędrówka po Ogrodach Zmysłów w Muszynie. W drodze do Krynicy odwiedziliśmy skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy pod Jasłem. Projekt "Śladami Nikifora" został dofinansowany ze środków Gminy Klimontów.

Spotkanie z dzielnicowym

19 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem dzielnicowym Mariuszem Nawrockim. Składało się ono z dwóch części. W pierwszej poruszona została tematyka zagrożeń związanych z dopalaczami, w drugiej nasz gość mówił o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

IV Piknik Rycerski w Ossolinie

Obchody Dnia Dziecka

2 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Dzieci z oddziału przedszkolnego, zerowego oraz klas I – III uczestniczyły w grach i zabawach sportowych odbywających się pod hasłem „Zabawy z różnych stron świata". Nasi uczniowie rozpoczęli swój wielki dzień od pokazu multimedialnego wprowadzającego ich w świat zabaw dzieci z różnych kontynentów. Po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na rozgrzewkę, podział grup oraz wyczekiwane zawody sportowe. Uczestnicy wykazali się dużą zwinnością, sprawnością oraz wytrwałością w dążeniu do mety. Zakończenie tego dnia było bardzo słodkie, owocowe i kolorowe. Pani Dyrektor zapewniła dzieciom pyszny poczęstunek. 

Poznaliśmy finalistów

5 czerwca odbyły się eliminacje międzyszkolne Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania "Dąbrowska znana i nieznana", którego organizatorem jest nasza placówka. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji konkursowych zmagań była interpretacja wybranego fragmentu prozy autorki "Nocy i dni". Poszczególne prezentacje oceniało jury w składzie: prof. Danuta Paszkowska, ks. Wojciech Zasada i red. Józef Żuk. W kategorii szkół podstawowych zaproszenia do finału konkursu otrzymali: Grzegorz Świątański (PSP w Obrazowie), Karolina Pawlik (SP w Ossolinie) oraz Jakub Koziarski (PSP w Klimontowie). W gronie gimnazjalistów do finału zakwalifikowali się: Oskar Juryś (Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu), Julia Skrzypczak (Gimnazjum w Klimontowie) oraz Miłosz Adamczak (Gimnazjum w Klimontowie). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych kwalifikację uzyskali: Anna Kiliańska, Kacper Burek i Marcin Krakowiak - wszyscy z sandomierskiego I LO Collegium Gostomianum. Finał konkursu odbędzie się 2 lipca, podczas Pikniku Rycerskiego w Ossolinie.

 

Patriotyczne uroczystości w Konarach

Jak co roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych upamiętniających rocznicę bitwy pod Konarami. Bitwa ta, która rozegrała się w maju 1915 roku, była jednym z najbardziej znaczących wydarzeń na szlaku bojowym legionów Józefa Piłsudskiego. Przed pomnikiem poświęconym poległym złożyliśmy kwiaty.

Ekologiczny spektakl

4 maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Zielony kapturek – bajka z ekomorałem". Przedstawienie miało na celu zwrócić uwagę na problemy ekologiczne, przypomnieć zasadę segregacji odpadów oraz kształtować odpowiednie postawy wobec środowiska przyrodniczego.

Konkurs piosenki religijnej

27 kwietnia w Klasztorze Podominikańskim w Klimontowie odbył się Konkurs Piosenki Religijnej w hołdzie Wielkiemu Papieżowi i Polakowi Janowi Pawłowi II pod hasłem „Tobie Maryjo na chwałę". Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Klasztoru Podominikańskiego „Wspólne Dobro". Celem konkursu było uczczenie trzeciej rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II, 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i 100. rocznicy objawień fatimskich. Konkurs poprzedziła wspólna modlitwa oraz śpiew pieśni maryjnych. Jury oceniało uczestników w podziale na pięć kategorii wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III, klas IV-VI, uczniowie gimnazjum oraz szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I-V: Julia Pacholczak, Apolonia Staszewska, Maja Jabłońska, Filip Pacholczak i Karolina Pawlik. Spośród nich jury wyłoniło Apolonię Staszewską, która zajęła II miejsce w kategorii klas I-III oraz Filipa Pacholczaka reprezentującego klasy IV-VI, który również otrzymał II miejsce.

Gitara dawniej i dziś

26 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert gitarowy pt. „Gitara dawniej i dziś". Mieliśmy przyjemność gościć pana Jacka Ostrowskiego – gitarzystę, który zdradził nam, iż z gitarą związany jest od 50 lat. Pan Jacek zabrał nas w muzyczną podróż, którą przeplatały liczne opowieści na temat powstania oraz udoskonalania gitary na przełomie lat. Mieliśmy również możliwość poznać tajniki gry na instrumencie strunowym. Podsumowaniem naszego spotkania był przygotowany przez artystę quiz muzyczny, z którym zmierzyli się nasi uczniowie.

Dąbrowska znana i nieznana

Szkoła Podstawowa w Ossolinie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu woj. świętokrzyskiego do udziału w Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem "Dąbrowska znana i nieznana". Eliminacje międzyszkolne odbędą się 5 czerwca, a finał konkursu zaplanowany jest na 2 lipca. Pracami jury podczas finału kierował będzie wybitny polski aktor Leszek Teleszyński. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Regulamin konkursu:

Czytaj więcej: Dąbrowska znana i nieznana

Niedziela Palmowa w Ossolinie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ossolinie, wspólnie z wychowawcami klas, przygotowali tradycyjne palmy wielkanocne. Największe miały ponad dwa metry wysokości. W Niedzielę Palmową dzieci przyniosły palmy do Kaplicy Betlejemskiej, gdzie można je będzie oglądać przez cały okres świąt.

Imieniny Andersena

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego corocznie 2 kwietnia- w urodziny Hansa Christiana Andersena. W tym roku zaprosiliśmy do czytania rodziców najmłodszych uczniów. Mamy naszych dzieciaczków zaprezentowały słuchaczom wybrane przez siebie utwory.

Powitaliśmy wiosnę

Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasa „0", „I", „II" i „III" wesołym i barwnym korowodem na czele z Marzanną wyruszyły na spacer, by pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Aby tradycji stało się zadość po przemarszu, symbol zimy: słomiana kukła – Marzanna została spalona i wrzucona w nurt rzeki.
Jak co roku starsi uczniowie powitali wiosnę biorąc udział w zabawie w zamianę ról. 21 marca nauczyciele zasiedli w ławkach uczniowskich , podczas gdy ich podopieczni prowadzili lekcje : przyrody, religii, języka polskiego, matematyki, wychowania fizycznego.

Międzynarodowy Bieg Rycerski w Ossolinie

2 lipca w Ossolinie odbędzie się II Międzynarodowy Bieg Rycerski o Puchar Kanclerza Jerzego Ossolińskiego. Poza biegiem głównym na dystansie 6666 metrow, przewidziane są również biegi dla dzieci. Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Nasze dziedzictwo Ossolin". Wśród uczestników biegu rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Nagrodą główną będzie telewizor plazmowy.

Regulamin biegu:

Czytaj więcej: Międzynarodowy Bieg Rycerski w Ossolinie

Jakub mistrzem powiatu!

Znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie podczas III Mistrzostw Powiatu Sandomierskiego w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się 17 lutego na stoku w Konarach. Jakub Kosiarski zdobył I miejsce w kategorii chłopców z klas I-III i tym samym został mistrzem powiatu. W kategorii dziewcząt z klas I-III trzecie miejsce wywalczyła Apolonia Staszewska. Znakomity czas w obu konkursowych zjazdach zanotował także najmłodszy z naszych reprezentantów, Michał Mucha z klasy I. W mistrzostwach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Niedźwicach wystartowało w sumie blisko stu młodych narciarzy. Nagrody zwycięzcom wręczyli m.in. Marcin Kaczmarczyk - wicedyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Swajda, burmistrz Koprzywnicy Marek Jońca, wójt Klimontowa Marek Goździewski, wizytator Kuratorium Oświaty Robert Filipczak oraz reprezentujący sandomierską Radę Powiatu Marcin Piwnik.

Choinka 2017

W sobotę 28 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa połączona ze świętem Babci i Dziadka. Bal rozpoczął się przedstawieniem „Calineczka", przygotowanym pod kierunkiem pań Ilony Kosiarskiej i Anny Raczyńskiej. Wystawiona przez uczniów inscenizacja powstała na podstawie baśni Andersena oraz w oparciu o musical „Przygody Calineczki" Zbigniewa Woldańskiego. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie uczestniczący w zajęciach koła teatralnego.

25. Finał WOŚP

Uczniowie naszej szkoły: Maja Jabłońska, Karolina Pawlik i Filip Pacholczak, zostali wolontariuszami 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ossolin przyłączył się do sztabu WOŚP zorganizowanego przy Zespole Szkół im. prof. Józefa Mikułowskiego-Pomorskiego w Lipniku. W grudniu nasi uczniowie gościli w warszawskiej centrali Fundacji Jerzego Owsiaka i z jego rąk odebrali legitymacje wolontariackie. 15 stycznia, podczas jubileuszowego Finału WOŚP Maja, Karolina i Filip zebrali do puszek łącznie prawie tysiąc złotych. Ogółem sztab w Lipniku zasilił konto Orkiestry kwotą 16426,41 zł.

Wigilia szkolna 2016

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym oprócz uczniów i rodziców uczestniczyli także przedstawiciele samorządu gminy: zastępca wójta pan Edward Przytuła oraz pani radna Mieczysława Krasowska. Obecni byli księża pracujący w parafii Goźlice oraz emerytowani pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęło widowisko jasełkowe przygotowane przez dzieci pod kierunkiem księdza Pawła Sulickiego. W dalszej części uroczystości składaliśmy sobie świąteczne życzenia, a później zasiedliśmy do zastawionego wigilijnymi potrawami stołu.

Piąty w Polsce

Nasz nauczyciel, pan Krzysztof Dywan zajął piąte miejsce w finale konkursu "Lokalny animator sportu", organizowanego przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej. Jako jedyny reprezentant województwa świętokrzyskiego znalazł się wcześniej w elitarnym gronie 16 finalistów konkursu. Gala podsumowująca projekt odbyła się 19 grudnia na warszawskim Torwarze.  Za  wkład w rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży pan Krzysztof otrzymał pamiątkowy dyplom oraz bon o wartości 1500 zł na zakup sprzętu sportowego dla "orlika", na którym prowadzi zajęcia.

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2016

Na początku grudnia w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczno – techniczny pt. „Stroik świąteczny". Regulamin konkursu przewidywał trzy kategorie wiekowe, dzięki czemu do konkursu mogły przystąpić dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego, uczniowie z klas I – III oraz IV – V. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do konkursu zgłosiło się 21 osób. Jury w składzie: Jolanta Sasak, Krzysztof Dywan oraz ks. Paweł Sulicki podczas oceny miało trudne zadanie. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pracochłonne. Komisja konkursowa oceniała stroiki pod względem oryginalności i pomysłowości uczniów, estetyki, a także wkładu pracy włożonego w przygotowanie stroika. Po długiej debacie jury zdecydowało, że I miejsce otrzymują: Dawid Kmiecik, Jakub Kosiarski i Maja Jabłońska. Komisja konkursowa wyróżniła dodatkowo prace  Kacpra Nowakowskiego i Kacpra Wróblewskiego. Wszystkie prace zostaną wystawione na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w piątek - 16.12.2016 r. w szkole oraz w niedzielę – 17.12.2016 r. po mszy świętej w Kaplicy Betlejemskiej w Ossolinie oraz kościele parafialnym w Goźlicach. Dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia i powitania każdego z przybyłych misiów. Dzieci poznały historie powstania pluszowego misia, odgadywały zagadki obrazkowe, których bohaterami były słynne bajkowe misie. Ten dzień był przepełniony uśmiechem, wspólną zabawą i pracą z ulubioną maskotą. Podsumowaniem zajęć była słodka degustacja ulubionego przysmaku wszystkich misiów.

Śniadanie daje moc 2016

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc". Śniadanie poprzedził krótki występ artystyczny dzieci z oddziału przedszkolnego, który miał na celu uświadomienie wszystkim zebranym jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowano zdrowe śniadanie. Dzieci z przyszykowanych składników znajdujących się na długim „szwedzkim stole", robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stole znalazły się także owoce i warzywa, nabiał, płatki, kilka rodzajów miodów a także dżemy i soki własnego wyrobu. Udział naszych uczniów w programie z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców, na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.

Nasza piosenka świąteczna

Nasi uczniowie nagrali świąteczną piosenkę wspólnie z Cezarym Makiewiczem, jednym z najpopularniejszych artystów muzyki country, wykonawcą przeboju "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa". Piosenka nosi tytuł 'Święta noc' i napisana została specjalnie z myślą o pasterce, która każdego roku odbywa się w Kaplicy Betlejemskiej w Ossolinie. Uroczystość połączona jest z inscenizacją bożonarodzeniową kończącą się fajerwerkami. W tym roku tłem muzycznym pokazu fajerwerków będzie właśnie piosenka "Święta noc". Autorem tekstu jest prezes Stowarzyszenia "Nasze dziedzictwo Ossolin" Rafał Staszewski a muzyki - Cezary Makiewicz, który również wykonuje tę piosenkę. Tym razem pasterka ma mieć szczególnie podniosły charakter, ponieważ w jej trakcie odbędzie się poświęcenie i umieszczenie w murze Kaplicy Betlejemskiej urny z ziemią przywiezioną z miejsc związanych z działalnością Chrystusa. Piosenkę "Święta noc" wspólnie z Cezarym Makiewiczem zaśpiewali: Anna Bochnacka, Jagoda Gruszecka, Maja Jabłońska, Filip Kusal, Bartosz Mazur, Adam Nowakowski, Julia Pacholczak, Filip Pacholczak, Karolina Pawlik, Apolonia Staszewska i Nikola Wróblewska.

Naszej piosenki posłuchać można w serwisie YouTube.

Spotkanie z podróżnikiem

Niecodzienne spotkanie odbyło się 9 grudnia w Szkole Podstawowej w Ossolinie. Jego gościem był doktor Tomasz Wites z Uniwersytetu Warszawskiego.
Dr Tomasz Wites jest pracownikiem naukowym Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, a także członkiem m.in. Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk, Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych i sekretarzem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. To również podróżnik, który odwiedził już wszystkie kontynenty, poza Antarktydą. Prowadził badania m.in. w Meksyku, Gwatemali, Belize, Panamie, Kostaryce, Brazylii, Ekwadorze, Argentynie, Algierii, Maroku, Ugandzie, Kenii, Tanzanii, Izraelu, Jordanii, Indiach, Indonezji, Malezji, Wietnamie, Nowej Zelandii, Brunei Darussalam, Japonii, Chinach, na Wyspach Galapagos, a przede wszystkim na dalekim wschodzie Rosji i na Kołymie, które to regiony leżą w sferze jego najściślejszych zainteresowań naukowych. W Ossolinie dr Wites zaprezentował otwarty wykład pt. „Chiny – dlaczego fascynują i przerażają". Prelekcja była bardzo bogato ilustrowana zdjęciami. Nasz gość odwiedził Chiny dwukrotnie. Przemierzył niemal wszystkie zakątki tego kraju, łącznie z Tybetem. Uczestnicy wykładu mieli okazję m.in. spróbować tradycyjnych chińskich słodyczy, zadawać gościowi pytania, a także wziąć udział w przygotowanym przez niego konkursie.

Jesień pędzlem malowana

17 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach plastycznych związanych z tygodniowym tematem pracy „Mali artyści". Dzieci poznały zawód malarza artysty, jego atrybuty oraz przybory niezbędne do pracy. Korytarz szkolny błyskawicznie zamienił się w pracownie artystyczną przepełnioną „malarzami" oraz ich znakomitymi pomysłami. Główną inspiracją prac dzieci stała się piosenka „Jesień pędzlem malowała". Mali artyści wykorzystali jesienna gamę kolorów podejmując próby mieszania barw. Podsumowaniem zajęć stała się wystawa prac dzieci pod hasłem „Jesień pędzlem malowana".

Zdobyliśmy "Złote nutki"

W Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie odbył się I Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej pod hasłem "W pieśni historia zaklęta". Organizatorem wydarzenia było Klimontowskie Stowarzyszenie "Zawsze razem". Naszą szkołę reprezentowali na przeglądzie: Jagoda Gruszecka, Maja Jabłońska, Adam Nowakowski, Julia Pacholczak, Filip Pacholczak, Karolina Pawlik, Julia Sowińska i Apolonia Staszewska. Uczniów przygotowała do występu pani Anna Raczyńska. Decyzją jury w najmłodszej kategorii wiekowej główną nagrodę - "Złotą nutkę" - wywalczyły śpiewające w duecie uczennice Szkoły Podstawowej w Ossolinie - Jagoda Gruszecka i Apolonia Staszewska. Laureaci konkursu będa mieli możliwość zarejestrowania swojej piosenki w profesjonalnym studiu nagrań. Taką nagrodę dla zdobywców "Złotych nutek" przygotowało Stowarzyszenie "Muzyczne Regiony".

Święto Niepodległości 2016

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Dywana. Dzień później delegacja szkoły wzięła udział w uroczystościach patriotycznych na cmentarzu legionistów Józefa Piłsudskiego w Górach Pęchowskich. Złożone są na nim m.in. szczątki uczestników bitwy pod Konarami.

Piąta kwesta w Goźlicach

Już po raz piąty nasi uczniowie uczestniczyli w kweście na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Goźlicach. Tym razem kwesta odbyła się w dniach 30 października i 1 listopada. Datki do puszek zbierali przedstawiciele kilku klas, wraz z opiekunami: p. Dorotą Biało-Nowak, p. Krzysztofem Dywanem, p. Iloną Kosiarską, p. Anną Raczyńską i p. dyrektor Iwoną Staszewską. Organizatorem goźlickiej kwesty jest Stowarzyszenie "Nasze dziedzictwo Ossolin".

Trzy razy "brąz"

26 października  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie rozegrany został II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rektora Klasztoru w Klimontowie. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Brązowe medale wywalczyli Maja Jabłońska, Kacper Nowakowski oraz Filip Kusal. Pozostali nasi zawodnicy zajmowali miejsca poza podium w pierwszej dziesiątce: Karolina Pawlik, Anna Bochnacka, Adam Nowakowski, Bartłomiej Mazur, Filip Pacholczak, Julia Sowińska, Jakub Kosiarski, Piotr Mazur i Jakub Pawlik. Zawodnicy zajmujący miejsca na podium otrzymali statuetki, natomiast pozostali pamiątkowe medale. Opiekunami grupy byli Ilona Kosiarska i Krzysztof Dywan.

Dzień Edukacji Narodowej 2016

Uroczysty charakter miały obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Z okazji  święta nie mogło zabraknąć życzeń i kwiatów dla wszystkich pracowników placówki. Tego dnia odbyło się również pasowanie pierwszoklasistów, którego dokonała Pani dyrektor Iwona Staszewska. Do społeczności uczniowskiej oficjalnie zaliczeni zostali: Michał Mazur, Michał Mucha, Bartłomiej Nowosielski i Wiktor Sowiński. Ceremonię pasowania poprzedził okolicznościowy program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem pani Doroty Kity. W Dniu Edukacji Narodowej rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą karykaturę nauczyciela pracującego w naszej szkole, ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. W młodszej grupie wiekowej zwyciężyła Julia Pacholczak, a w starszej Anna Bochnacka.

Friday the 15th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.
stat4u