Wigilijne spotkanie

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele naszej szkoły spotkali się na tradycyjnej wigilii. Było dzielenie się opłatkiem, życzenia i wigilijny poczęstunek. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez panie: Annę Raczyńską, Dominikę Chuchnowską, Annę Skubis i Dorotę Kitę. W bożonarodzeniowym spektaklu wystąpili uczniowie oraz ksiądz Piotr Niewrzałek.

Andrzejki 2018

Jak co roku w naszej szkole odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa. Wychowawcy poszczególnych klas, wspólnie z uczniami przygotowali zabawy, konkursy i andrzejkowe wróżby. Po ich zakończeniu odbyła się dyskoteka.

Podarowaliśmy pluszaki

Nasi uczniowie włączyli się w akcję charytatywną "Twój miś może zostać ratownikiem". Akcja polegała na zbiórce pluszaków. Zgromadzone zabawki zostay przekazane policji, straży pożarnej i ratownikom medycznym, czyli służbom, które jako pierwsze mają kontakt z małymi ofiarami wypadków. Misie i inne pluszaki, podarowane dziciom uczestniczącym w wypadku, mają im pomóc choć na chwilę zapomnieć o tym przykrym wydarzeniu.

Uroczystość w Górach Pęchowskich

Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych, które odbyły się 11 listopada na cmentarzu legionistów Józefa Piłsudskiego w Górach Pęchowskich. Na tej legionowej nekropolii, otwartej w 1929 roku w obecności prezydenta Ignacego Mościckiego, spoczywa m.in. kpt. Kazimierz "Herwin" Piątek, dowódca 1 Kompanii Kadrowej, który zginął w bitwie pod Konarami. Z okazju stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości imię kapitana "Herwina" nadano wąwozowi znajdującemu się w sąsiedztwie cmentarza.

Dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 nasza szkoła przyłączyła się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić święto narodowe, a jednocześnie uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, uczniowie przedstawili wizję Polski tamtych czasów oraz najważniejsze wydarzenia z naszej historii - od rozbiorów- do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o godzinie 11.11 zgodnie z pomysłem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Montaż słowno-muzyczny przygotowały dzieci uczęszczające na zajęcia koła teatralnego pod kierunkiem p. Ilony Kosiarskiej.

Kwesta w Goźlicach 2018

Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kwestowali 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Goźlicach. Zbiórkę datków na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków zlokalizowanych w obrębie tej liczącej ponad 200 lat nekropolii, prowadzi od siedmiu lat Stowarzyszenie "Nasze dziedzictwo Ossolin". Wynik finansowy tegorocznej kwesty to 5111 złotych.

Ślubowanie i Święto KEN

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole tradycyjnie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Program artystyczny dla tych, którzy wstąpić mieli tego dnia oficjalnie w szeregi uczniów, przygotowali ich starsi koledzy. W pierwszej kolejności ślubowanie złożyli przedszkolacy, a następnie pani dyretor dokonała pasowania uczniów klasy pierwszej. Pasowani zostali: Dawid Kmiecik, Oliwier Maj i Filip Śmigała. W dalszej częśći uroczystości życzenia pedagogom i pracownikom szkoły z okazji ich święta złożyli m.in. wójt gminy Klimontów Marek Goździewski i przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia "Nasze dziedzictwo Ossolin".

 

Uroczystości patriotyczne w Byszowie

W czwartek, 27 września, delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych na terenie Parku Katyńskiego w Byszowie. Zostały one zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie złozyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary zbrodni dokonanych przez NKWD na polskich oficerach i funkcjonariuszach służb mundurowych.

Wybraliśmy samorząd szkolny

We wtorek, 25 września, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Decyzją uczniów do zarządu weszli: przewodniczący - Filip Pacholczak (kl.6), zastępca przewodniczącego - Jakub Kosiarski (kl.5), skarbnik – Julia Sowińska (kl.5). Gratulujemy!

Nowości w szkole

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 oddaliśmy do użytku nową, bogato wyposażoną pracownię do nauki języka angielskiego i pracownię biologiczno-chemiczną. W ramach Rządowego Programu "Aktywna Tablica" zakupiliśmy również kolejną tablicę interkatywną. Na wyposażeniu szkoły znalazł się ponadto tak zwany magiczny dywan. Ze wszystkich tych urządzeń mogą już korzystać nasi uczniowie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek, 3 września, rozpoczniemy rok szkolny 2018/2019. O godz. 10 odprawiona zostanie msza św. w Kaplicy Betlejemskiej, a po jej zakończeniu spotykamy się w budynku szkoły.

Laureaci nagrodzeni

Podczas Pikniku Rycerskiego w Ossolinie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania, którego organizatorem jest nasza szkoła. Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem "Była sercem swojej epoki", a uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować wybrany fragment prozy Elizy Orzeszkowej. Przewodniczącą jury była wybitna polska aktorka Magdalena Zawadzka, a finalistów konkursu oceniali ponadto Pani Małgorzata Lipa ze świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty oraz ks. Wojciech Zasada. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Grzegorz Świątański z PSP w Obrazowie. W kategorii klas VII szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych najlepszy okazał się Oskar Juryś z Sandomierza, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Anna Kiliańska z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Koordynatorem konkursu była p. Ilona Kosiarska.

Konkurs ortograficzny

7 czerwca uczniowie naszej szkoły: Maja Jabłońska(kl.V), Anna Bochnacka(kl.VI) i Adam Nowakowski(kl.VI) wzięli udział w gminnych eliminacjach Powiatowego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sandomierzu, Wyższą Szkołę Humanistyczno-Przyrodniczą w Sandomierzu, Starostwo Powiatowe i Oddział Zamiejscowy Kuratorium Oświaty w Sandomierzu. Konkurs przeprowadzony został w PSP w Klimontowie i przystąpili do niego uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Decyzją Gminnej Komisji Konkursowej uczeń naszej szkoły Adam Nowakowski zakwalifikował się do rozgrywek finałowych, które odbędą się we wrześniu 2018r. Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi podczas uroczystości powiatowych 100-lecia odzyskania niepodległości. Trzymamy kciuki za Adama!

Bieg o Puchar Kanclerza

W Ossolinie już po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Bieg Rycerski o Puchar Kanclerza Jerzego Ossolińskiego.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Nasze dziedzictwo Ossolin". Trasa biegu głównego liczyła dokładnie 6666 metrów. Zmierzyło się z nią blisko 40 uczestników. Musieli oni pokonać przygotowany dystans w nienajlepszych warunkach pogodowych, przy mocno padającym deszczu.
Najszybciej na mecie zameldował się Mariusz Turczyn (23.51 min.), drugi był Marcin Płaneta, a trzeci Tomasz Łeptuch. Wśród kobiet trzy najwyższe miejsca zajęły odpowiednio: Maria Barhanowska, Agata Wieczorek i Anna Starońska.
W kategorii nordic walking pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Tylutki, drugie Tamara Wiśniewska, a trzecie Jacek Wiśniewski.
Główna nagroda imprezy – weekendowy pobyt w Zakopanem dla dwóch osób została rozlosowana wśród wszystkich uczestników biegu. Wygrał ją Waldemar Sądel.

Wycieczka w Pieniny

Przed zakończeniem roku szkolnego pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Pierwszego dnia przeszliśmy szlakiem przez Wąwóz Homole i wzięliśmy udział w spływie tratwami Przełomem Dunajca. Następnego dnia wybraliśmy się na spacer Wąwozem Szopczańskim w kierunku szczytu Trzech Koron. Zwiedziliśmy również Zamek w Niedzicy oraz zaporę na Dunajcu. Nasz wyjazd został dofinansowany ze środków samorządu Gminy Klimontów.

Oni wystąpią w finale

11 czerwca odbyły się eliminacje międzyszkolne Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania "Była sercem swojej epoki", którego organizatorem jest nasza placówka. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji konkursowych zmagań była interpretacja wybranego fragmentu prozy Elizy Orzeszkowej. Poszczególne prezentacje oceniało jury w składzie: ks. Wojciech Zasada, p. Teresa Czarnecka i red. Józef Żuk. W kategorii szkół podstawowych zaproszenia do finału otrzymali: Grzegorz Świątański (PSP w Obrazowie), Karolina Pawlik (SP w Ossolinie), Adam Nowakowski (SP w Ossolinie) oraz Anna Sasak (SP w Goźlicach). W kategorii klas VII szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do finału zakwalifikowali się: Oskar Juryś (Sandomierz), Miłosz Adamczak (Klimontów) oraz Kamila Rusak (Sandomierz). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych kwalifikację uzyskali: Anna Kiliańska (I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu), Karol Sobczyński (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim) oraz Konrad Suliga (Zespół Szkół nr 2 we Włoszczowie). Finał konkursu odbędzie się 1 lipca podczas Pikniku Rycerskiego w Ossolinie. Komisją jurorską pokieruje wówczas znakomita aktorka Magdalena Zawadzka.

Otrzymaliśmy dofinansowanie

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła już po raz drugi skorzystała z rządowego programu "Aktywna tablica". Tym razem otrzymaliśmy prawie 14 tys. zł na zakup interaktywnego "Magicznego dywanu", tablicy multimedialnej i projektorów. Już niebawem nowy sprzęt pojawi się na wyposażeniu placówki.

Jagoda i Adam wśród najlepszych

27 kwietnia w kapitularzu klasztornym w Klimontowie odbył się III Konkurs Piosenki Religijnej w hołdzie Wielkiemu Papieżowi i Polakowi Janowi Pawłowi II, o tematyce patriotycznej. Konkursu poprzedziła krótka modlitwa, poprowadzona przez ks. proboszcza Henryka Hendzla. Naszą szkołę reprezentowali w konkursie: Anna Bochnacka, Jagoda Gruszecka, Maja Jabłońska, Bartosz Mazur, Adam Nowakowski, Filip Pacholczak oraz Karolina Pawlik. Wykonanie, dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz wrażenia artystyczne oceniało jury, które przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Jagoda Gruszecka zajęła I miejsce w kategorii klas I-III, a Adam Nowakowski  I miejsca w kategorii klas IV-VI. Dodatkowo jurywyróżniło Maję Jabłońską. Pozostali reprezentanci naszej szkoły otrzymali podziękowania za udział w konkursie, oraz zaproszenie do udziału w cyklicznym wydarzeniu w przyszłym roku.

Nasi ekobohaterowie

20 kwietnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie wcielili się w rolę bohaterów najbardziej lubianych przez dzieci baśni i bajek. I jako ekobohaterzy przypomnieli zasady prawidłowej segregacji odpadów. Przedstawienie miało na celu promocję wśród dzieci prawidłowych postaw i zachowań proekologicznych, a także zachęcenie uczniów do dbania o czystość środowiska naturalnego oraz estetykę najbliższego otoczenia.

Święto Konstytucji 2018

W naszej szkole odbyła się akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowana przez uczniówklas IV - VI. Konstytucja 3 maja była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową, zabezpieczała możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Do tradycji trzeciomajowych nawiązywały później różne kierunki polityczne, dosyć dowolnie interpretując idee ustawy zasadniczej z 1791 roku.

Dla Ciebie Ojczyzno

Pod takim hasłem odbył się dziś w Klimontowie konkurs recytatorski organizowany przez PSP w Klimontowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy, a zadaniem uczestników była recytacja poezji patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Maja Jabłońska, Jakub Kosiarski, Filip Kusal, Adam Nowakowski, Jakub Pawlik, Karolina Pawlik, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Sukcesem poszczycić się mogą Jakub Kosiarski – zdobywca pierwszego miejsca w kategorii klas IV-V oraz Karolina Pawlik, która wywalczyła trzecie miejsce w kategorii klas VI-VII.

Była sercem swojej epoki

Szkoła Podstawowa w Ossolinie zaprasza uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj. świętokrzyskiego do udziału w Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem "Była sercem swojej epoki". Zadaniem uczestników będzie interpretacja wybranych fragmentów prozy Elizy Orzeszkowej. Eliminacje międzyszkolne odbędą się 11 czerwca, a finał konkursu zaplanowany jest na 1 lipca 2018 roku. Pracami jury podczas finału kierować będzie wybitna polska aktorka Magdalena Zawadzka. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Regulamin konkursu:

Czytaj więcej: Była sercem swojej epoki

O egzotycznych podróżach

9 kwietnia w naszej szkole, po raz kolejny już, gościliśmy doktora Tomasza Witesa z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Nasz gość poprowadził wykład otwarty pt. "W tropikach Ameryki Łacińskiej". Opowiadał m.in. o swoich badaniach naukowych, które prowadził w Kostaryce, na Wyspach Galapagos i w Amazonii. Prelegent przygotował dla uczniów specjalny konkurs. Podarował im także oryginalny upominek wykonany przez Indian zamieszkujących w dorzeczu Amazonki.

Czytali dzieciom

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego corocznie 2 kwietnia- w urodziny Hansa Christiana Andersena. W tym roku zaprosiliśmy do czytania wicewójta Gminy Klimontów Pana Edwarda Przytułę, proboszcza Parafii Goźlice ks. Ryszarda Sałka oraz prezesa Stowarzyszenia "Nasze dziedzictwo Ossolin" Pana Rafała Staszewskiego.

III Międzynarodowy Bieg Rycerski

Zapraszamy do udziału w III Międzynarodowym Biegu Rycerskim o Puchar Kanclerza Jerzego Ossolińskiego, który odbędzie się 1 lipca 2018 roku w Ossolinie. Poniżej zamieszczamy regulamin wraz z linkiem do zapisów. Bieg główny rozgrywany będzie na dystansie 6666 m. Przewidziane są także marszobieg i biegi na krótszych dystansach dla dzieci. 

Regulamin:

Czytaj więcej: III Międzynarodowy Bieg Rycerski

Zaproszenie na wykład

Szkoła Podstawowa w Ossolinie zaprasza 9 kwietnia (poniedziałek) o godz. 12 na wykład otwarty pod tytułem „W tropikach Ameryki Łacińskiej". Wykład poprowadzi dr Tomasz Wites z Uniwersytetu Warszawskiego. Prelegent jest sekretarzem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Geograficznego, autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych. W ubiegłym roku otrzymał z rąk rektora UW nagrodę dla najlepszego wykładowcy akademickiego. To również podróżnik, który odwiedził już wszystkie kontynenty, poza Antarktydą. Prowadził badania m.in. w Meksyku, Gwatemali, Belize, Panamie, Kostaryce, Brazylii, Ekwadorze, Argentynie, Peru, Algierii, Maroku, Ugandzie, Kenii, Tanzanii, Izraelu, Jordanii, Indiach, Indonezji, Malezji, Wietnamie, Nowej Zelandii, Brunei Darussalam, Japonii, Chinach, na Wyspach Galapagos, a przede wszystkim na dalekim wschodzie Rosji i na Kołymie.

Ku niepodległej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Rekonstrukto", która zaprezentowała uczniom specjalny program upamiętniający 123 lata walk o wolność narodu polskiego. W czasie nietypowej lekcji historii była mowa o powstaniach: kościuszkowskim, listopadowym i styczniowym, o czasach Księstwa Warszawskiego, sytuacji pod zaborami i I wojnie światowej z podkreśleniem roli legionów i Józefa Piłsudskiego w ziszczeniu się idei niepodległej Polski. Uczniowie mieli okazję obejrzeć umundurowanie oraz uzbrojenie formacji wojskowych z różnych epok.

Wielkanoc 2018

Chrystus zmartwychwstał! I ty, człowiecze,
zmartwychwstań jasny z otchłani grzechu.
Wykąp się w blasku, co z nieba ciecze,
zaczerpnij życia w wiosny oddechu.

Najlepsze życzenia świąteczne składają Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP w Ossolinie

Pielęgnujemy tradycję

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami: Anną Raczyńską, Dorotą Biało-Nowak, Dorotą Kitą i Anną Skubis, wykonali tradycyjne palmy wielkanocne. Największe z nich miały ponad 2 metry wysokości. W Niedzielę Palmową dzieci zaniosły palmy do Kaplicy Betlejemskiej w Ossolinie, gdzie będzie można je podziwiać przez cały okres świąt.

Wizyta w świecie trampolin

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Świata Trampolin w Kielcach. To miejsce rozrywki dla dużych i małych. Ogromna hala mieści kilkadziesiąt różnego rodzaju trampolin oraz imponujący plac zabaw dla najmłodszych. Nasza zabawa rozpoczęła się profesjonalną rozgrzewką poprowadzona przez instruktora.

Życzenia dla pań

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie, pod kierunkiem Pana Krzysztofa Dywana, przygotowali specjalny program artystyczny o roli kobiet w historii. Życzenia wszystkim paniom złożyli m.in. przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia "Nasze dziedzictwo Ossolin".

Jakub drugi w województwie

Na stoku w Konarach odbył się dziś Finał Wojewódzki w Narciarstwie Alpejskim Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali w nim: Michał Mucha, Jakub Kosiarski, Jakub Pawlik i Apolonia Staszewska. Zawody zorganizowane zostały przez Szkołę Podstawową w Niedźwicach. W sumie na starcie stanęło blisko stu młodych narciarzy. Jakub Kosiarski z kl. IV zajął w swojej kategorii wiekowej II miejsce, a Apolonia Staszewska z kl. III V miejsce. Uczestnicy finału otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, które wręczyli: wójt Klimontowa Marek Goździewski, burmistrz Koprzywnicy Marek Jońca, radny Sejmiku Województwa Andrzej Swajda, członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego Marcin Piwnik, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Nasternak oraz reprezentujący świętokrzyskie Kuratorium Oświaty dyr. Zbigniew Wojciechowski.

Pokaz ratownictwa

2 lutego gościliśmy druhów z jednostki OSP w Krobielicach, którzy przeprowadzili dla naszych uczniów lekcję udzielania pierwszej pomocy. Strażacy mówili o zagrożeniach z jakimi można się spotkać np. podczas zimowego wypoczynku, o konieczności zachowania ostrożności na lodzie i o tym jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla. Każdy z uczniów mógł, dzięki użyciu fantoma, przekonać się jak w praktyce wygląda reanimacja.

Było jak w Narnii

10 lutego w naszej szkole odbyła się tradycyjna zabawa choinkowa dla uczniów. Poprzedziła ją uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali dla swoich dziadków okolicznościowy program artystyczny. Po jego zakończeniu, wszyscy mogli obejrzeć inscenizację "Opowieści z Narnii". Zaprezentowały ją dzieci uczęszczające na zajęcia kółka teatralnego, które przygotowała do występu Pani Ilona Kosiarska. Po przedstawieniu rozpoczęła się dyskoteka poprowadzona przez specjalnie zaproszonych animatorów. Był popcorn, malowanie twarzy oraz konkursy i zabawy dla młodszych i starszych.

26. Finał WOŚP

Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną WOŚP. Uczniowie : Maja Jabłońska, Karolina Pawlik, Filip Pacholczak, Anna Bochnacka i Jakub Kosiarski zostali wolontariuszami sztabu WOŚP zorganizowanego przy Zespole Szkół im. prof. Józefa Mikułowskiego-Pomorskiego w Lipniku. W piątek 12 stycznia ich rodzice zorganizowali w szkole kiermasz domowych wypieków i loterię fantową, z których dochód trafił do puszek WOŚP.

Wigilia szkolna 2017

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Przy świątecznym stole zgromadzili się nauczyciele, emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie, a także przybyli goście: wicewójt gminy Klimontów Edward Przytuła, proboszcz parafii Goźlice ks. Ryszard Sałek, radna Mieczysława Krasowska oraz przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia "Nasze dziedzictwo Ossolin". Wspólne łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd poprzedziło widowisko jasełkowe przygotowane pod kierunkiem ks. Piotra Niewrzałka oraz pań: Ilony Kosiarskiej, Anny Raczyńskiej, Anny Skubis i Doroty Kity.

Najpiękniejsze kartki świąteczne

Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, zorganizowanego z inicjatywy pań Doroty Biało-Nowak i Anny Raczyńskiej. Komisja konkursowa nagrodziła prace wykonane przez: Tomasza Kmiecika, Julię Koloch, Dawida Kmiecika, Jagodę Gruszecką, Michała Muchę, Apolonię Staszewską, Jakuba Kosiarskiego, Jakuba Pawlika, Karolinę Pawlik, Bartosza Mazura i Adama Nowakowskiego.

Przybył Święty Mikołaj

Naszych najmłodszych uczniów odwiedził dziś św. Mikołaj wraz z asystującą mu Śnieżynką. Wyczekiwany gość przywiózł ogromny wór pełen słodkich prezentów, którymi obdarował dzieci. Zanim jednak Mikołaj zasiadł pod pięknie ubranym drzewkiem choinkowym, by wręczyć upominki, jego pomocnica zorganizowała dla maluchów wesołą zabawę z tańcami, przebierankami i konkursami.

O rycerstwie i rycerzach

5 grudnia gościliśmy w naszej szkole średniowiecznego rycerza. Nasz gość poprowadził żywą lekcję historii, opowiadał skąd się wywodzili rycerze, jak można było zostać rycerzem i czym się oni zajmowali. Demonstrował elementy walki rycerskiej, strojów, zbroi i narzędzi, którymi posługiwali się rycerze. Opowiadał też jak karano dawniej przestępców oraz do czego służyły dyby i pręgierz.

Nasza zabawa andrzejkowa

30 listopada w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Poprzedziły ją tradycyjne w tym dniu wróżby. Oraganizatorami andrzejek byli wychowawcy poszczególnych klas.

Tuesday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.
stat4u